Trychologia

Rezerwacja Booksy

Trychologia

Rezerwacja Booksy

Trychologia

Trychologia jest nową i ciągle rozwijającą się dziedziną nauki, leżącą na granicy medycyny estetycznej i dermatologii. Zajmuje się wszystkimi przypadkami wypadania włosów, łysienia i dolegliwościami takimi jak łuszczyca, łupież itp. Jest bardzo skuteczna, ponieważ dzięki precyzyjnie stawianej diagnozie na podstawie wywiadu, badań analitycznych oraz badań skóry głowy i włosów wykonywanych za pomocą mikroskopu cyfrowego, pozwala na podjęcie odpowiedniej terapii i profilaktyki schorzeń skóry głowy i włosów.

Najczęstszymi czynnikami powodującymi różne dolegliwości skóry głowy i włosów są:

  • problemy hormonalne,
  • predyspozycje genetyczne,
  • zanieczyszczone środowisko,
  • spaliny spowodowane ciągłym rozwoju rynku motoryzacyjnego,
  • promieniowanie emitowane przez telefony komórkowe i komputery,
  • stres,
  • nieodpowiednia dieta.

Wszystko to sprawia, że krew krąży wolniej w skórze głowy i w następstwie mieszki włosowe stają się „uśpione”, a pobudzić można je do życia jedynie poprzez dostarczenie odpowiednich substancji.

Celem trychologii jest rozpoznanie typu schorzenia oraz przyczyn, które można zidentyfikować za pomocą badania mikrokamerą. Diagnozowanie to polega na obserwowaniu skóry głowy i włosów w 200-krotnym powiększeniu. Dokładny obraz pozwala ocenić kondycje włosów, stan skóry głowy i korzeni włosów. W razie stwierdzenia choćby najmniejszych objawów chorobowych w mieszkach włosowych stosowana jest kuracja, będąca połączeniem zabiegów trychologicznych i terapii medycznej, co pozwala odzyskać zdrową skórę głowy oraz poprawić kondycję włosów. Dzięki stosowaniu wyłącznie naturalnych, testowanych produktów oraz unikalnych metod, rezultaty pojawiaja się w ciągu kilku miesięcy.

ZABIEGI

Trychologiczne zabiegi pielęgnacyjne są kombinacją zastosowania specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych. Przebieg zabiegu oraz jego skład ustalany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz do rodzaju skóry głowy i włosów.

Dermokosmetyki trychologiczne stosowane podczas zabiegu to wyjątkowo aktywne preparaty skomponowane na bazie stężonych ekstraktów roślinnych, olejków, witamin, minerałów, aminokwasów, komórek macierzystych, czynników wzrostu oraz alg.

Podstawą i pierwszym krokiem każdego zabiegu trychologicznego jest peeling skóry głowy wykonany za pomocą specjalistycznych, dostosowanych do rodzaju skóry głowy peelingów roślinnych czy też alfa-hydroksykwasów. Indywidulanie dostosowany do potrzeb klienta zabieg poprawia kondycję stanu skóry głowy i włosów oraz minimalizuje wszelakie problemy z nimi związane.

Rodzaje zabiegów trychologicznych:

  • Zabieg oczyszczający skórę głowy
  • Zabieg hamujący nadmierne wypadanie włosów
  • Zabieg pobudzający odrost włosów
  • Zabieg niwelujący nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy
  • Zabieg przeciwłupieżowy
  • Zabieg nawilżający suchą skórę głowy
  • Zabieg łagodzący podrażnioną skórę głowy
  • Zabieg łagodzący objawy łuszczycy
  • Zabieg łagodzący objawy łojotokowego zapalenia skóry głowy

Wskazania do zabiegów:

wypadanie włosów, łojotok, łupież, sucha skóra głowy, podrażniona skóra głowy, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, ból skóry głowy, zniszczone włosy.

Przeciwwskazania:

ewentualne uczulenia na składniki dermokosmetyków, zmiany ropiejące i krwawiące, ciąża (przy użyciu urządzeń)

Przebieg zabiegu:

  1. Wykonanie peelingu skóry głowy
  2. Umycie skóry głowy i włosów
  3. Aplikacja dermokosmetyków trychologicznych indywidulane dobranych do potrzeb klienta
  4. Zastosowanie sauny ultradźwiękowej/prądów/lasera – w zależności od potrzeb klienta
  5. Wysuszenie włosów

Ilość oraz częstotliwość wykonywanych zabiegów:

Ilość oraz częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie do potrzeb klienta. Najczęściej wykonujemy 4-10 zabiegów w odstępach cotygodniowych.
W przypadku zabiegu oczyszczającego efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Sprzęt trychologiczny w ATELIER BELLA CAPELLI

KAMERA TRYCHOLOGICZNA

Specjalistyczna kamera trychologiczna. Trychokamera do analizy skóry głowy oraz włosów.

  • Stan utraty włosów
  • Widok skóry głowy – cechy międzymieszkowe i okołomieszkowe
  • Gęstość włosów
  • Keratynizacja skóry
  • Unaczynienie skóry głowy
  • Grubośc włosów
  • Ujścia mieszków włosowych
  • Naskórek włosa
Cennik Usług Trychologicznych
Analiza ( badanie ) skóry głowy i włosów z konsultacją trychologiczną 50 zł
Analiza ( badanie ) skóry głowy i włosów z konsultacją trychologiczną – kontrola 20 zł
Zabiegi trychologiczne od 120 zł
Zabieg przeciw wypadaniu włosów
Zabieg pobudzający porost włosów
Zabieg przeciwłupieżowy
Zabieg przeciwłojotokowy
Zabieg nawilżający skórę głowy
Zabieg łagodzący objawy łuszczycy skóry głowy
Przyczyny wypadania włosów

Narażone na to przykre schorzenie są osoby w różnym wieku, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Przyczyn wypadania włosów można jednak szukać w wielu miejscach. Przede wszystkim warto tutaj wymienić:

  • stres – choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, sytuacje traumatyczne (jak śmierć bliskiej osoby) czy przedłużające się stany nerwowe mogą doprowadzić do nadmiernej utraty włosów,
  • nieodpowiednia pielęgnacja – tutaj należy wymienić przede wszystkim częste suszenie, lokowanie czy prostowanie, ale też farbowanie czy trwałą ondulację,
  • nieprawidłowe uczesanie włosów – częste robienie koków czy też tzw. „końskich ogonów” może mocno nadwyrężyć skórę głowy i osłabić włosy,
  • anemia, nadczynność i niedoczynność tarczycy, choroby zakaźne i ogólnoustrojowe,
  • leki – środki stosowane w chorobach serca, leki cytostatyczne, przeciwtarczycowe, przeciwzakrzepowe, tabletki antykoncepcyjne i wiele innych może mieć negatywny wpływ na włosy,
  • palenie papierosów – powoduje ich matowienie i zniszczenie, w efekcie czego mogą zacząć wypadać,
  • zła dieta – niedobór przede wszystkim żelaza, biotyny, kwasu foliowego, magnezu, cynku, witamin A i wielu innych minerałów,
  • choroby skóry głowy – takie jak grzybica czy nadmierny łupież,
  • chemioterapia – nie każda taka terapia powoduje wypadanie włosów, ale jest to częstym objawem,
  • menopauza lub poród – wypadanie włosów głównie spowodowane jest nagłymi dużymi zmianami hormonalnymi.

Poza tym, należy również podkreślić wagę czynników genetycznych, które mogą być przyczyna między innymi łysienia androgenowego. Występuje ono zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, choć u tych ostatnich zdecydowanie częściej. W medycynie wyróżnia się również trichotillomanię, czyli zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne polegające na przymusie wyrywania sobie włosów w celu zmniejszenia uczucia napięcia.

Przyczyn wypadania włosów, jak widać, jest wiele. Dlatego właśnie, w przypadku pojawienia się pierwszych niepokojących objawów, warto jest zaopatrzyć się w dobry szampon przeciw wypadaniu włosów, dzięki któremu możemy uniknąć pogłębienia się problemu.

Wypadanie włosów po porodzie

Wiele młodych mam styka się z tym przykrym problemem. Nadmierne wypadanie włosów po porodzie to częste strapienie, którego przyczyn należy szukać przede wszystkim w zmianach hormonalnych. Jednakże, co należy podkreślić, jest to proces naturalny i o ile się nie przedłuża, nie należy panikować.

W czasie ciąży włosy, naturalnie chronione przez nadwyżkę estrogenów, wypadają w o wiele mniejszej ilości – jest ich więc coraz więcej, są gęste i lśniące. Wiele kobiet przyzwyczaja się do takiego stanu rzeczy, dlatego też późniejsze problemy tym bardziej wywołują stres. Wszystko jest spowodowane faktem, iż poród zmienia w znacznym stopniu gospodarkę hormonalną w ciele kobiety, a jednocześnie wpływa na zwiększenie się stężenia prolaktyny. W efekcie, między 3 a 6 miesiącem po porodzie można spodziewać się, że zaczną wypadać zarówno stare włosy, które powinny były wypaść w czasie ciąży, jak i te, które muszą wypaść w tym czasie. Dlatego też wiele kobiet ma wrażenie, że włosy wypadają im garściami.

Problem ten powinien sam zniknąć mniej więcej w okresie od 6 do 9 miesiąca po porodzie. Warto jednak zaznaczyć, iż okres ten może się wydłużyć w przypadku karmienia piersią lub też depresji poporodowej – oba te czynniki mogą wpłynąć na zwiększoną produkcję prolaktyny, która osłabia włosy. Jednakże, choćby dla poprawy samopoczucia, można zadbać o zbilansowaną dietę, w której uwzględnimy przede wszystkim ryby, owoce morza czy jaja. Właśnie w ich składzie znajdziemy niezbędne w tym okresie żelazo, miedź oraz cynk. Należy również spożywać produkty bogate w witaminę B. Dodatkowo, mądrym posunięciem będzie również zakup odżywki oraz szamponu wzmacniającego włosy, które od zewnątrz wzmocnią ich strukturę.

Kiedy należy skonsultować się ze specjalistą?

Konsultacja z lekarzem lub też trychologiem może okazać się niezbędna, jeżeli młoda mama stwierdzi, że bez problemu może wyciągnąć pasmo włosów, a i fryzura bardzo się przerzedziła. Niepokojącymi objawami jest również łojotok oraz łupież.

Warto kilkukrotnie podkreślić, iż młode mamy nie powinny panikować z powodu wypadania włosów. Należy jednak zadbać o ich prawidłową pielęgnację, co na pewno pozytywnie wpłynie na pozytywny nastrój w tym niezwykle ważnym okresie.

Łupież a wypadanie włosów

Wiele osób, zarówno młodszych, jak i starszych, zmaga się z tym schorzeniem. Często widzą oni na swoich czarnych ubraniach niezbyt elegancki biały pyłek, głowa ich swędzi, a po jakimś czasie na szczotce pojawia się coraz więcej włosów. Powoduje to niepokój – i słusznie. W takich sytuacjach należy reagować szybko i skutecznie.

Ta choroba skóry głowy może doprowadzić do wielu dość przykrych objawów. Prócz swędzenia, zaczerwienienia, no i oczywiście białego, niezbyt estetycznego łupieżu pojawiającego się na ramionach, mamy również do czynienia w tym wypadku nawet z wypadaniem włosów. W zależności od tego, z jakim łupieżem musimy się zmierzyć, skutki mogą być mniej lub bardziej widoczne.

Warto zacząć od tego, że wyróżniamy kilka rodzajów łupieżu. Skóry głowy przede wszystkim dotyczy suchy oraz tłusty. Pierwszy objawia się przede wszystkim białymi lub też szarawymi suchymi płatkami na głowie, które często pojawiają się również na odzieży. Powodów ich pojawienia się może być wiele, a efektem może być swędzenie i przetłuszczanie się włosów, co może doprowadzić również do ich wypadania. Z kolei drugi rodzaj łupieżu, tłusty, jest o wiele trudniejszy w leczeniu. Towarzyszy mu często silny łojotok, a na skórze głowy pojawiają się tłuste żółtawe łuski, które nawarstwiają się i mogą doprowadzić nawet do powstania strupów. W efekcie osoby zmagające się z tym schorzeniem odczuwają silne swędzenie. Co więcej, choroba ta, nieleczona, może doprowadzić do nadmiernego wypadania włosów, a nawet łysienia.

Jak w przypadku praktycznie każdego schorzenia i tutaj trzeba działać szybko, gdyż łupież może się rozwinąć. Warto zacząć od wyboru odpowiedniego szamponu przeciwłupieżowego, który może zapobiec wielu niezbyt przyjemnym skutkom tego schorzenia. Jeśli jednak objawy nie ustępują, warto jest udać się do lekarza specjalisty, który określi dokładnie, z jakim rodzajem łupieżu mamy do czynienia. Pomoże on nam też dobrać odpowiednią terapię, która pomoże zwalczyć między innymi nadmierne wypadanie włosów.

Pole wymagane

13 + 4 =

Call Now Button