Strefa masażu

Rezerwacja Booksy

Strefa masażu

Rezerwacja Booksy

Ajurwedyjski masaż głowy Shiroabhyanga

Głowa to jedna z najważniejszych części naszego ciała. Skupia większość naszych zmysłów, takich jak wzrok, smak, węch, słuch. Shiro znaczy głowa, abhyanga – oczyszczenie. Shiroabhyanga ma zbawienny wpływ na nasze zmysły, wspomaga ich prawidłowe funkcjonowanie. W trakcie masażu pobudzane są odpowiednie punkty (marma), odpowiadające za witalność i harmonijne funkcjonowanie organizmu. W dosłownym tłumaczeniu marma to „wrażliwe punkty”, które mogą być masowane, nakłuwane lub nagrzewane w celu poprawy stanu zdrowia. Marma rozlokowane są na całym ciele na linii kanałów energetycznych (nadi), w miejscach koncentracji energii życiowej (prany). Ten rodzaj masażu jest bardzo korzystny dla osób cierpiących na bóle głowy wszelkiego pochodzenia, stres, napięcie w ramionach, zmęczone oczy oraz dla wszystkich osób pozbawionych energii i witalności. Ta z pozoru prosta akcja masażu głowy jest wystarczająca, aby stymulować najważniejsze narządy ciała i wywoływać dobre samopoczucie. Technicznie, hinduski masaż głowy nie jest miękki, ale jest relaksujący i stymulujący.

Zalety i korzyści, jakie niesie ze sobą Ajurwedyjski masaż głowy:
● uspokaja, wycisza, relaksuje,
● redukuje stres i nerwowość,
● rozluźnia mięśnie czaszki,
● łagodzi napięcie zgromadzone w obrębie barków, szyi i głowy,
● wzmacnia skórę głowy i poprawia jej koloryt,
● wzmacnia mieszki włosowe, uaktywnia porost nowych włosów (baby hair),
● aktywizuje proces utleniania mózgu,
● poprawia koloryt skóry,
● optymalizuje wydajność układu krążenia,
● afirmuje lepszy przepływ limfy, co przyspiesza usuwanie toksyn i nadmiaru zgromadzonych płynów w organizmie,
● spłyca i zmniejsza zmarszczki mimiczne,
● hamuje wypadanie włosów,
● łagodzi bóle głowy, migreny i szumy w uszach,
● pobudza wzrost poziomu koncentracji uwagi,
● pomaga w walce z bezsennością.

Oprócz szeregu wymienionych właściwości leczniczych indyjski masaż głowy jest stworzony dla osób zmagających się ze złym stanem psychicznym, w stanach depresyjnych, przygnębieniu i lękach różnego pochodzenia. Nie bez przyczyny miał swoje zastosowanie również w hinduskich obrzędach religijnych mających na celu uwolnienie duszy i ciała od wszelkich trosk i złych duchów. Zabieg pozwala zlikwidować zgromadzony stres i napięcie. Wprowadza w stan głębokiego relaksu i odprężenia. Poprzez wyzbycie się z ciała i umysłu negatywnych emocji, mamy zwiększone poczucie własnej wartości oraz nową energię do działania. Po masażu wyjdziemy z ,,czystym” umysłem wolni od wszelkich trosk i frustracji.

Przeciwwskazania do zabiegu
● ciąża (I trymestr),
● gorączka,
● infekcja wirusowa i bakteryjna,
● egzema, zapalenie skóry,
● uszkodzenia skóry głowy, szyi i barków.

Masaż wykonywany jest w pozycji siedzącej.
Masaże wykonujemy na oleju gorczycowym i sezamowym.

 

Olej Gorczycowy (musztardowy)

Olej gorczycowy wytłaczany jest z nasion tej samej rośliny, której zawdzięczamy musztardę. Nasiona te od czasów starożytności wykorzystywane były do celów leczniczych, a olejowy ekstrakt zdobywa w ostatnich latach coraz większą popularność w kontekście zdrowotnym i kosmetycznym. Nasiona gorczycy zawierają dużo kwasów tłuszczowych (46-48% masy) oraz sporo białka (ok. 43%). Poddane tłoczeniu na zimno, w temperaturze poniżej 45 stopni C, dają olej o gęstej konsystencji, pięknej złotej barwie i bardzo wyraźnym ostro-gorzkim smaku. Olej gorczycowy polecany jest do pielęgnacji włosów – zarówno do wcierania w skórę głowy, jak i wieloskładnikowych maseczek kładzionych bezpośrednio na włosy. Hinduski z jego pomocą stymulują wzrost włosów, zapobiegają i leczą infekcje skóry głowy, takie jak łupież, poprawiają witalność fryzury i odbudowują strukturę włosa. We współczesnej kosmetyce odżywki i preparaty z olejem gorczycowym poleca się przede wszystkim do włosów wypadających, przesuszonych i zniszczonych, jak również przedwcześnie siwiejących. Olej musztardowy wspomaga mikrokrążenie skóry głowy, co przyspiesza porost włosów. Witamina A, żelazo i magnez sprawiają, że włosy rosną szybciej, są mocniejsze i zdrowsze. Olej musztardowy nawilża skórę głowy, co pozytywnie wpływa na cebulki włosowe.

 

Olej sezamowy

Olej sezamowy obfituje w witaminę E, kompleks witamin z grupy B oraz minerały, takie jak magnez, wapń, fosfor, potas, sód, żelazo, a także białko, które wzmacnia włosy od samych korzeni, głęboko je odżywiając. Dzięki temu, wytwarzany z niezwykle popularnych w Azji ziaren sezamu olejek to wspaniały kosmetyk naturalny, posiadający ogromny potencjał dla pielęgnacji włosów. Jeśli chcesz poprawić kolor swoich włosów, tj. pragniesz, by wyglądały na ciemniejsze, codziennie wmasowuj w nie olej sezamowy. Takie działanie pozwoli ci również zapobiegać oraz leczyć przedwczesne siwienie. Jest to jedna z najważniejszych zalet oleju sezamowego w odniesieniu do włosów. Olej sezamowy pobudza krążenie w obrębie skóry głowy dzięki temu, że łatwo wnika w jej głąb. W efekcie wspiera porost włosów, podobnie jak olej rycynowy. Nawet jeśli twoje włosy są bardzo zniszczone na skutek działania substancji chemicznych, olej sezamowy jest w stanie je zregenerować. Dlatego też jest on bardzo popularnym produktem w pielęgnacji włosów. Stres jest jednym z głównych winowajców, jeśli chodzi o wypadanie włosów. Ze względu na swoje niesamowite właściwości kojące, olej sezamowy pomaga zwalczać stres, dzięki czemu odgrywa niebagatelną rolę w powstrzymywaniu utraty włosów. Masaż z jego użyciem pomaga walczyć z przesuszeniem i łuszczeniem się skóry głowy, dzięki czemu zapobiega wypadaniu włosów. Wmasowywanie oleju w skórę głowy poprawia jej fakturę i stan fizyczny, redukując suchość i napięcie. Przypadłości takie jak swędząca skóra głowy czy łupież, wywołane infekcją, również mogą być leczone poprzez masaż z zastosowaniem oleju. Włosy traktowane nadmiarem chemii z czasem się niszczą; olej sezamowy przywraca im blask, wnikając głęboko i odżywiając je od środka. Wzmacnia on łodygę włosa od samego korzenia i pobudza porost nowych włosów. Redukuje rozdwojone końcówki oraz łamanie się włosów, które prowadzi do ich nadmiernego wypadania – działa odmładzająco.

Masaż Tao

Masaż głowy polega na pobudzeniu odpowiednich receptorów odpowiadających za prawidłową kondycję skóry. Wpływa na ukrwienie i dotlenienie skóry, co stymuluje porost włosów. W przypadku regularnych zabiegów występuje efekt wspomagający terapię przy nadmiernym wypadaniu włosów, łysieniu czy łupieżu. Dzięki zabiegowi niwelowane są bóle i napięcia nerwowe, zwiększa się zdolność koncentracji i sprawność zmysłu wzroku. Zabieg przynosi uczucie komfortu i relaksu. Masaż ten wykonywany jest na myjni.

Masaż relaksacyjny dłoni

Dłonie są częścią ciała wymagającą wyjątkowej pielęgnacji. Dlatego też warto wykonywać masaż dłoni, który oprócz rozluźnienia mięśni poprawia wygląd skóry – sprawia, że staje się odżywiona, zregenerowana, wygładzona, nawilżona. Dodatkowo usuwa zrogowaciały naskórek, odpręża, rozluźnia, koi nerwy i poprawia ogólne samopoczucie. Wskazany jest dla osób o dłoniach zniszczonych wysiłkiem fizycznym czy zmęczonych długotrwałą pracą przy komputerze.

Masaż dłoni zapewnia rozluźnienie mięśni, eliminację napięcia, zwiększenie ruchomości w stawach, zmniejszenie dolegliwości bólowych, w tym też bólu reumatycznego. Pozwala na pobudzenie procesów metaboliczny zachodzących w skórze oraz reguluje wydzielanie potu i łoju. Masaż przynosi ukojenie i sprawia przyjemność.

 Dodatkowo ujędrnia, uelastycznia i poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu staje się ona lepiej odżywiona i dotleniona. Rozszerzenie naczyń krwionośnych podnosi też absorpcję substancji aktywnych z kosmetyków stosowanych na dłonie. Zapewnia ujednolicenie kolorytu skóry i usunięcie zrogowaciałego naskórka. Dzięki niemu dłonie stają się miękkie i zadbane. Masaż przeciwdziała powstawaniu zwyrodnień dłoni, na które narażone są zwłaszcza osoby pracujące długo przy komputerze. Zabieg powoduje przyrost tkanki oraz wzrost siły i wytrzymałości mięśni. Ponadto usuwa obrzęki, przywraca elastyczność więzadeł. Masaż stymuluje zakończenia nerwowe, przyspiesza gojenie tkanek miękkich po urazach i wzrost paznokci. Na dłoni znajdują się receptory odpowiadające za różne części naszego ciała. To właśnie tutaj umiejscowione są końcówki linii energetycznych. Linie te są połączone z wewnętrznymi organami i gruczołami. Jeżeli zadbasz o relaks dłoni, możesz poprawić funkcjonowanie całego ciała.

Podstawowe ruchy stosowane w masażu dłoni to głaskanie, rozcieranie i ugniatanie. Głaskanie ma postać powolnych, płynnych, łagodnych, miękkich ruchów, które wykonywane są opuszkami trzech środkowych palców lub całą dłonią. Głaskanie wykonuje się w kierunku serca, zgodnie z kierunkiem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Z kolei rozcieranie to krótkie i precyzyjne ruchy, które najlepiej wykonywać kciukiem. W rozcieraniu wykonuje się ruchy kuliste lub zygzakowate. Trzecim ruchem stosowanym w masażu jest ugniatanie. Moc nacisku powyższych ruchów powinna być dostosowana do stopnia elastyczności skóry, natężenia bólu i napięcia mięśni.

Wskazania  do masażu dłoni:

✔masaż dłoni polecany jest osobom długo pracującym przy komputerze i wykonującym pracę fizyczną (w szczególności pracującym w rękawiczkach lateksowych), w przypadku których naskórek dłoni jest podatny na zniszczenia i przesuszony

✔ zabieg wskazany jest przy bólach mięśniowo-stawowych oraz doświadczaniu silnego stresu

✔korzystać powinny z niego osoby o suchej, szorstkiej, popękanej, cienkiej, spierzchniętej i zwiotczałej skórze dłoni oraz z problemem kruchych, łamliwych i rozdwajających się paznokci

Przeciwwskazania do przeprowadzenia masażu dłoni:

✔ stany zapalne skóry

✔wysoką temperaturę ciała

✔miażdżycę naczyń krwionośnych

✔przerwanie ciągłości naskórka

✔grzybicę

✔zmiany niewiadomego pochodzenia

Pielęgnacja dłoni

Dłonie to nasza wizytówka, dlatego powinniśmy przykładać szczególną wagę do ich pielęgnacji. Musimy pamiętać, że są one narażone na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, dlatego wymagają wyjątkowej ochrony i pielęgnacji.  Dłońmi wykonujemy większość codziennych czynności, dlatego są one nieustannie narażone na szkodliwe działanie otoczenia. Zmiany temperatur, wiatr, słońce, kontakt z wodą i detergentami – to wszystko zagraża skórze rąk, przyspieszając procesy starzenia. Ponadto, jej specyficzna budowa sprawia, że jest ona szczególnie wrażliwa i delikatna. W przeciwieństwie do skóry twarzy i pozostałych części ciała, skóra dłoni od strony dłoniowej pozbawiona jest gruczołów łojowych, natomiast od strony grzbietowej jest ich bardzo mało. Choć dzięki temu możliwe jest wykonywanie dłońmi wszelkich, precyzyjnych czynności, to właśnie brak płaszcza lipidowego pozbawia skórę naturalnej warstwy ochronnej.

Wskazaniem do zabiegu jest szorstka, przesuszona skóra, utrata elastyczności, plamy pigmentacyjne, dłonie po odmrożeniach, podrażnienia spowodowane warunkami atmosferycznymi i detergentami.

Przeciwskazania do zabiegu:

✔grzybica paznokci i okołopaznokciowa

✔drożdżyca w obrębie pola zabiegowego

✔brodawki paznokciowe

✔egzema, stany zapalne, ropne, alergiczne (m.in. na parafinę i jej pochodne)

✔infekcje paznokci i ich okolic

✔skaleczenia w obrębie pola zabiegowego

W skład zabiegu wchodzą:

  • peeling dłoni
  • masaż na bazie maski lub ciepłego olejku
  • rękawice nawilżające lub maska regenerująca/ nawilżająca/ odmładzająca
Cennik Usług
Masaż Ajurwedyjski Shiroabhyanga 80 zł
Masaż Głowy Tao 40 zł
Masaż relaksacyjny dłoni 75 zł
Zabieg pielęgnujący dłonie z częściowym masażem relaksacyjnym 90zł
Zabieg pielęgnujący dłonie na bazie maski 49zł

Ajurwedyjski masaż głowy Shiroabhyanga

Pole wymagane

7 + 1 =

Call Now Button