Olejowanie włosów

Rezerwacja Booksy

Olejowanie włosów

Rezerwacja Booksy

Olejowanie włosów

Olejowanie włosów to temat, który w codziennych rytuałach związanych z dbałością o prawidłową kondycję skóry głowy i włosów pełni coraz istotniejszą funkcję. Mowa oczywiście o kontynencie europejskim, bo gdy sięgniemy nieco głębiej w historię zabiegu olejowania, dowiemy się, że według większości azjatyckich kobiet, jest to niezmiennie od pokoleń najlepszy sposób na piękne i zdrowe włosy. Zabieg ten może działać dwubiegunowo. Odpowiednio wykonywany daje zniewalające efekty. Jednak w przypadku niewiedzy olej może również pogorszyć kondycję skóry i włosów.

Co oznacza i czym się wyróżnia olejowanie włosów?

Podczas codziennej pielęgnacji włosów bardzo często postępujemy dość intuicyjnie. Sam proces pielęgnacji wydaje nam się dość prosty i schematyczny. Systematyczne mycie, codzienne szczotkowanie, dostarczanie odpowiedniej ilości składników odżywczych, ochrona przed działaniem czynników szkodliwych i wdrożenie procesu regeneracji po przeprowadzonych zabiegach na włosach (np. farbowanie, trwała ondulacja, rozjaśnianie, keratynowe prostowanie włosów itp.). Niestety nierzadko w swoich decyzjach kierujemy się popularnością i obiegową opinią produktu, który jak się później okazuje, niekoniecznie sprawdził się na naszych włosach. Podobną sytuację obserwujemy w przypadku stosowania olejów do włosów. Sięgamy po te, których nazwy znamy, które są niezwykle popularne, a ich powszechność kojarzy nam się ze skutecznością. Oczywiście może tak być, ale prosty przykład błędnego zastosowania przez wiele kobiet oleju kokosowego udowadnia, że przy wyborze produktów do pielęgnacji włosów warto kierować się profesjonalną wiedzą, a nie intuicją bądź przyciągającą wzrok reklamą.

 

Olejowanie kojarzy nam się z czymś ciężkim i obciążającym włosy. W rzeczywistości prawidłowe olejowanie stanowi najbardziej delikatną i najlżejszą metodę pielęgnacji. Zabieg ten od tysięcy lat jest podstawą odżywiania włosów kobiet pochodzących z Indii. Bez wątpienia to właśnie Azja stanowi kolebkę historii olejowania włosów, która zyskuje coraz większą rzeszę wielbicieli na całej kuli ziemskiej. Głównym zadaniem nanoszenia olejów na włosy hinduskich kobiet była silna ochrona ich przed skutkami wysokich temperatur. Długie, lśniące, mocne włosy indyjskich kobiet to efekt systematycznego stosowania pojedynczego olejku bądź mieszaniny olejów z dodatkiem ziół i olejków eterycznych.

 

Olejowanie to zabieg, który polega na rozprowadzeniu na włosach oraz skórze głowy oleju. Dobroczynne właściwości oleju sprawiają, że łamliwe, matowe i zniszczone włosy zaczynają się regenerować. Olej wpływa na kondycję włosa, odżywia go, poprawia sprężystość i nawilża.

Główne cechy i zalety olejowania włosów
  1. Zabieg pielęgnacyjny przeprowadzany na skórze głowy i całej długości włosów z wykorzystaniem jednego oleju bądź ich mieszanek.
  2. Kuracja odżywcza, regenerująca i wzmacniająca strukturę włosa.
  3. Bezpieczna, naturalna metoda pielęgnacji włosów wykorzystująca wyłącznie naturalne oleje roślinne, masła oraz (najczęściej w przypadku gotowych mieszanek) zioła i olejki eteryczne.
  4. Działanie zarówno na zewnętrzną strukturę włosa, jak i w jego wnętrzu.
  5. Możliwa forma zabiegu: ,,na sucho’’ bądź ,,na mokro’’.
  6. Zabiegi olejowania włosów to długotrwały proces, który wymaga systematyczności i odpowiedniego dobrania oleju.

Poznanie struktury swojego włosa, a dokładniej jego porowatości to jedyna droga do znalezienia odpowiedniego dla nas oleju. To zadziwiające, że wciąż tak niewiele kobiet ma świadomość rodzaju porowatości swoich włosów, a tak naprawdę wiedza ta, powinna stanowić bazę do wyboru wszystkich metod pielęgnacyjnych i kosmetyków.  Włosy, których łuski wzajemnie do siebie ściśle przylegają to włosy niskoporowate o dobrej kondycji. Ten typ włosa nie wymaga silnej pielęgnacji z użyciem ciężkich produktów. Zabiegi te mogą wówczas doprowadzić do nadmiernego obciążenia włosów. W tym przypadku warto skupić się na oczyszczeniu i delikatnym odżywieniu. Nieznacznie rozchylone łuski to cecha charakterystyczna włosów średnioporowatych, których średnie rozchylenie łusek jest naturalnym stanem. Potocznie mówi się, że włosy średnioporowate to włosy ,,normalne”, a więc znajdujące się w stanie między typem wysoko, a niskoporowatym włosa. W zależności od tendencji struktury włosa powinniśmy sięgać po oleje z jednej bądź drugiej kategorii. Ostatni typ porowatości to włosy widocznie zniszczone, suche, przeciążone, o silnie odstających łuskach. Są to włosy wysokoporowate, które są niezwykle delikatne, wrażliwe i podatne na wszystkie aplikacje i zabiegi kosmetyczne, a złe dobranie oleju może podbić istniejący już problem z ich wyglądem i ogólną kondycją. Badania potwierdzają, że struktura ludzkiego włosa, jest dziedziczna, a jego typ kształtuje się od wieków w danym społeczeństwie pod wpływem panującego klimatu. Jednak pewnym jest również to, że nieprawidłowa pielęgnacja włosów oraz zbyt intensywne obciążenie ich zabiegami prowadzi do niszczenia włosa i pogorszenia jego stanu, przez co porowatość również ulega zmianie.

 

Świadomie nie poruszyliśmy kwestii czasu, w którym pojawiają się pierwsze, trwałe efekty. Jest to kwestia indywidualna, uzależniona zarówno od stopnia zniszczenia struktury włosa, odpowiedniego doboru oleju i prawidłowym sposobie jego aplikacji. Efekty mogą być zauważalne już po pierwszych tygodniach stosowania, a niekiedy trzeba poczekać kilka miesięcy, aby włosy pod wpływem działania cudownej mocy olejów ,,odżyły’’. Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy olejowanie sprawdzi się również w twoim przypadku, to nie pozostaje ci nic innego, jak pozwolić swoim włosom na to cudowne doświadczenie, które wcześniej czy później przekona cię, że olejowanie jest najlepszą metodą pielęgnacji włosów. Zakochaj się w mocy olejów roślinnych i ciesz się cudowną kondycją swoich włosów.

 

Kochani wprowadzamy nową usługę pielęgnującą „OLEJOWANIE  WŁOSÓW”. Oleje, które będziemy wykorzystywać do zabiegu są najlepszej jakości, nie są poddawane obróbce termicznej i nie są filtrowane. Powstają z ziaren rosnących na polach na Podkarpaciu. Rzepak, len, len złocisty, wiesiołek, ostropest, lnianka, konopia oleista, czarnuszka, słoneczniki i inne boskie oleje pochodzą od Domowa Olejarnia Boskie Źródło ?

  https://www.facebook.com/Domowa-Olejarnia-Boskie-%C5%B9r%C3%B3d%C5%82o-226347311400831/

Olej z czarnuszki

Czarnuszka to roślina, której najbardziej prozdrowotne właściwości posiadają nasiona. Znana jest także jako kmin czarny, kminek egipski, czarnucha, kąkolnica czy kolendra siewna. Pochodzi z terenów Azji Zachodniej i Europy Południowo-Wschodniej. Charakterystyczny jest wygląd jej niebieskich lub białych kwiatów. Najbardziej doceniane nasiona czarnuszki znajdują się w jej owocach.
Olej z czarnuszki nierzadko określany jest mianem płynnego złota, co jest związane z licznymi właściwościami, które – co ważne! – zostały potwierdzone niezależnymi badaniami. To jeden z kosmetyków, który ma cenne właściwości zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla urody. Możemy stosować go na skórę, ale również na włosy.
Czarnuszka i jej bogactwo – to klucz do pięknych, doskonale odżywionych i zdrowych włosów.

Około 84% procent olejku z czarnuszki to niezwykle cenne nienasycone kwasy tłuszczowe:
• linolowy
• linolenowy
• arachidonowy
• oleinowy
• stearynowy
• mirystynowy
• palmitynowy
• palmitoleinowy

Co więcej, olejek lotny zawiera: tymochinon, gamma-terpinen, tymol, tymohydrochinon. Idąc dalej, mamy całą gamę witamin i minerałów:
• witaminy (B1, B2, B3, B6, B7)
• minerały: cynk, fosfor, miedź, kwas foliowy, żelazo, wapń
To jednak nie wszystko, olej z czarnuszki to także doskonałe źródło:
• alkaloidów
• saponin
• steroli roślinnych
• flawonoidów

Wiele kobiet zmaga się z różnego rodzaju problemami z włosami – albo są one zbyt suche, albo łamliwe, albo nadmiernie się przetłuszczają lub mają skłonność do wypadania. Olej z czarnuszki pomoże zniwelować wiele z tych trudności. Do jakiego typu włosów przede wszystkim warto go stosować? Z pewnością sprawdzi się w przypadku pasm zniszczonych i osłabionych. Przy jego regularnym stosowaniu włosy zregenerują się, staną się nawilżone, odżywione i zaczną o wiele szybciej rosnąć. Przeciwdziała ich wypadaniu, łysieniu i pomaga w walce z łupieżem. Pobudza do porostu nowych włosów dzięki czemu są mocniejsze i gęstsze.
Oczywiście olej z czarnuszki do włosów można stosować nie tylko wówczas, jeśli mamy z nimi jakieś poważne problemy, lecz także w sytuacji, gdy po prostu chcemy poprawić ich wygląd. Zawarte w czarnuszce składniki odżywcze wzmacniają cebulki i sprawiają, że pasma stają się mocniejsze i lepiej się układają. Olej ten ma doskonały wpływ również na skórę głowy. Sprawdza się on doskonale zwłaszcza przy łupieżu, podrażnieniach i innych dolegliwościach, z którymi pozwala szybko się uporać.

Olej z pestek dyni

 

Olej z pestek dyni ciemnozielony kolor oraz intensywny smak i zapach. Wytłoczony na zimno i nie poddany procesowi rafinacji zachowuje wszystkie składniki odżywcze, witaminy i minerały. Polecany jest w pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. Olej z pestek dyni jest olejem nieschnącym, co oznacza, że nie tężeje w kontakcie z powietrzem.

Jeżeli chcemy, aby nasze włosy były zdrowe i mocne, możemy olej z pestek dyni stosować wewnętrznie i zewnętrznie. Spożywanie jednej łyżki produktu dziennie wspomaga naturalną odporność organizmu, pomaga w walce z pasożytami układu pokarmowego, ujędrnia i odmładza skórę. Stosowanie oleju z pestek dyni bezpośrednio na skórę lub włosy przynosi bardzo dobre efekty. Skóra staje się elastyczna i promienna, a włosy lśniące, gładkie i nawilżone. Ponadto olej z pestek dyni łagodzi objawy łuszczycy i łupieżu.

Olej z pestek dyni jest niesamowitym specyfikiem poprawiającym i wzmacniającym kondycję naszych włosów. Odpowiednia suplementacja tego specyfiku sprawia, że włosy stają się gęstsze i nie wypadają. Sposób zastosowania na włosy jest banalnie prosty. Wystarczy łyżkę oleju dokładnie wetrzeć w całą długość włosów i tak to pozostawić na minimum godzinę – zaleca się to wydłużyć na całą noc. Na samym końcu wystarczy włosy dokładnie spłukać. Poprawia to ogólną kondycję włosów. Sprawia, że włosy są bardziej błyszczące, miękkie i gładkie. Oczywiście kolejną zaletą jest fakt, że nie obciąża on włosów i bezproblemowo się zmywa. Dzieje się tak za sprawą składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia i kondycji włosów. Są to przede wszystkim witamina A, B, K (biotyna), siarka, cynk i kwasy tłuszczowe omega-3. Ponadto dodając olej z pestek dyni do naszej codziennej diety – pozytywnie wpłynie to na stymulowanie wzrostu włosów. Warto również wspomnieć, że omawiany olej pozytywnie wpływa na pozbycie się efekty przedwczesnego łysienia.

Olej z konopii

Substancja ta pozyskiwana jest z tłoczenia na zimno nasion konopi siewnej. Rośliny pochodzą z ekologicznych upraw, a odmiana ta nie ma właściwości narkotycznych. Olejek konopny jest bardzo cennym surowcem, który wykorzystuje się w kosmetyce ze względu na wysoką zawartość naturalnych nienasyconych kwasów, kwasów omega-6 i omega-3. Wysoka zawartość dobroczynnych kwasów korzystnie wpływa na budowę i czynność błon komórkowych. Najcenniejszy olejek konopny to jego postać nierafinowana i tłoczona na zimno, czyli maksymalnie w 40 st. C. Charakteryzuje go żółto-zielony kolor. Kraj pochodzenia konopi siewnych to Azja Środkowa, gdzie przez wiele lat wykorzystywane były w celach medycznych, do produkcji lin i żagli. W Europie dopiero od niedawna znalazły swoich entuzjastów i z biegiem czasu coraz bardziej zyskują popularność.

Produkt zawiera również:

  • Wapń,
  • Potas,
  • Magnez,
  • Miedź,
  • Fosfor,
  • Witaminę A,
  • Witaminy B1, witaminę B3, witaminę B5, witaminę B9,
  • Witaminę D,
  • Witaminę E,
  • 10 aminokwasów niezbędnych do budowy białek…

Jeśli Twoje włosy mają tendencje do puszenia się, łamania i plątania, a przy tym są suche, to olej konopny będzie doskonałym antidotum. Możesz go również używać w przypadku, gdy włosy są zniszczone przez farbowanie lub zabiegi stylizacyjne. Preparat wykorzystuje się jako

Olej z ogórecznika 

Ogórecznik to roślina dziko rosnąca na terenie krajów basenu Morza Śródziemnego. Dawniej używany był w medycynie ludowej, obecnie znany jest głównie za sprawą pozyskiwanego z jego nasion oleju, bogatego w wielonienasycone kwasy tłuszczowe, głównie gamma-linolenowy kwas tłuszczowy (30–45%). Poszczególne części ogórecznika w przeszłości używane były jako środek uspokajający, zwiotczający, a także przeciwzapalny. Jeśli chodzi o pielęgnację skóry głowy oraz włosów, olej z ogórecznika pomaga w zachowaniu naturalnego koloru, zapobiegając przedwczesnemu siwieniu. Warto zwrócić na niego uwagę, gdy ma się suchą skórę głowy oraz suche, puszące się włosy (wysokoporowate), gdyż regularnie stosowany poprawi poziom nawilżenia skóry głowy, wpłynie na odżywienie i dotlenienie cebulek włosowych, a w konsekwencji przyczyni się do poprawy nawilżenia wyrastających, nowych włosów. Łagodzi on ponadto stany zapalne skóry głowy.

Olej lniany 

Czy wiesz, że olej lniany zawiera dwa razy więcej kwasów omega -3 niż tran? Do tego jest bogaty w tzw. witaminę młodości oraz substancje antyrakowe. Mało tego! Olej lniany jest także doskonałym kosmetykiem, który nawilża i pielęgnuje skórę oraz odżywia i wzmacnia włosy. Olej lniany tłoczony jest na zimno z nasion lnu, czyli z siemienia lnianego. Wychwalany jest za wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Dzięki nim olej lniany obniża poziom „złego” cholesterolu oraz podwyższa poziom „dobrego”. To z kolei sprawia, że olej lniany zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które zawiera olej lniany, są niezbędne do prawidłowego transportu lipidów we krwi. Są także głównym budulcem błon komórkowych i mają duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego, układu oddechowego, nerek oraz narządów rozrodczych. Olej lniany jest polecany m.in. na torbiele jajników. Olej lniany poleca się przy problemie wypadania włosów, a także do pielęgnacji włosów suchych, łamiących się, słabych, rozdwajających się i zniszczonych. Olej lniany nawilża włosy, uelastycznia je, regeneruje skórę głowy, pomaga w walce z łuszczycą skóry głowy oraz łupieżem. Dodatkowo odżywia włosy i wzmaga ich porost. Kwasy omega-3, zwarte w oleju lnianym, dogłębnie odżywiają cebulki włosów. Dzięki temu włosy rosną zdecydowanie mocniejsze, grubsze i bardziej lśniące. Ponadto możemy znacznie ograniczyć wypadanie włosów i stymulować ich szybszy wzrost. Taka sama zawartość kwasów omega-3 i omega-6 sprawia, że olej lniany ma działanie antybakteryjnie. Sprawdzi się więc także w przypadku chorób skóry, takich jak łupież czy łuszczyca.

Olej rydzowy

Olej ten jest pozyskiwany z rośliny siewnej nazywanej lnianką lub też rydzem. Warto bliżej poznać właściwości oleju rydzowego. W jego składzie znajduje się tyle antyoksydantów, czyli składników opóźniających procesy starzenia się, że sam olej jest odporny na jełczenie. Olej rydzowy to prawdziwa skarbnica witaminy A i witamin z grupy B. W ten sposób wpływa on pozytywnie na stan naszego organizmu, zarówno od środka, jak i na zewnątrz. Warto smarować olejem rydzowym włosy, a już po kilku tygodniach zauważymy ich lepszy wygląd. Włączenie go do codziennego jadłospisu poprawi kondycję wzroku, polepszy pracę układu nerwowego oraz obniży ciśnienie. Dzięki olejowi rydzowemu włosy zyskują gamę składników potrzebnych do tego, aby mogły rosnąć gęste i zdrowe. Żeby uzyskać bujną czuprynę warto przyjmować olej z lnianki doustnie oraz stosować go na zewnątrz. Wzmacnia nie tylko włosy – wspaniale natłuszcza skórę, a także przyśpiesza proces jej regeneracji. Poprzez olej rydzowy włosy, skóra, jak i ogólne zdrowie odnotowują znaczną poprawę swej kondycji. To jeden z najbardziej uniwersalnych i korzystnych olei.

Pole wymagane

10 + 12 =

Call Now Button